جستجو
آرشیو اخبار
نظرسنجیآماربازدیدها
»بازدید امروز : 44
»بازدید دیروز : 650
»بازدید کل : 3804484
لینک
مشاهده خبر

مراسم روز ملی روستا در میاندورود برگزار شد


پیش از ظهر امروز به مناسبت روز ملی روستا مراسمی جهت همفکری وتجلیل از روستاییان موفق مراسمی با حضور دکتر یوسف نژاد -نماینده مردم میاندورود -دکتر قمی -مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری مازندران-ارسطو قادری -فرماندار میاندورود- به همت مدیریت جهاد کشاورزی و بخشداری مرکزی در مسجد روستای اسلام آباد برگزار شد. 

در این مراسم ارسطو قدری فرماندار میاندورود عنوان کرد:از اهداف اصلی اصلی نظام عدالت و توسعه متوازن در کشور است و هیچ کس نمیتواند مدعی شود که این اتفاق نیفتاد ولی قبول داریم که هنوز به آن هدف اصلی نرسیدیم ولی جمهوری اسلامی افتخار دارد که در همه حوزه ها توسعه متوازن داشتیم. 

وی در ادامه عنوان کرد:دهیاران پتانسیل روستا را شناسایی کنند و در بخشهای کشاورزی و خصوصا گردشگری فعالیت جدیدی ایجاد کنند.

در زمینه گردشکری روستای اوسا را  جهت اخذ مجوزات لازم به دستگاههای مرتبط استانی معرفی کردیم ومنتظر جواب مثبت آنها هستیم.

در ادامه این مراسم دکتر قمی -مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران- عنوان کرد:اگر انسان به دنبال توسعه باشد اولین مقوله کشاورزی است.

وی گفت:اگر در کشور بخواهیم پیشرفتی داشته باشیم باید روستاهای آباد داشته باشیم ولی متاسفانه قومیت گرایی آفت شده است و مانع پیشرفت در روستاها می شود. ویکی دیگر از آسیب های روستا گرایش روستاییان به مهاجرت به شهر می باشد.

علی اصغر یوسف نژاد- نمایمده مردم ساری و میاندورود در مجلس - در این مراسم بیان داشت توسعه روستا از سالهی قبل تا الان پیشرفت قابل توجه ای داشته است. ولی کماکان مهاجرت به شهرها را داریم که علت آن این است که به اقتصاد روستا کمتر توجه شده است و با توجه به ظرفیت روستا در زمینه های مختلف گردشکری و کشاورزی و صنایع دستی باید تقویت شود.

2165

 

نظرات (0)     تاریخ درج (1396/07/15)   تعداد بازدید (218)   نویسنده خبر (مدیرسایت)
تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری میاندرود می باشد